Digitální nomádství

Digitální nomádství
.


Jedná se o trend a také jedno z řešení pracovní vytíženosti a nedostačující dovolené. Nomádem se může stát prakticky kdokoliv a přitom nemusíte být žádným zkušeným bláznem do technologií.
Dnešní nomádi hojně využívají různé moderní technologie.
práce venku
Nomádem je člověk, který se dlouhodobě přesouvá z místa na místo a živí se prací přes internet. Může přitom vykonávat i jiná zaměstnání či dokonce podnikat.
Den takového člověka vypadá asi tak, že se pár hodin věnuje svým klientům a jinak si užívá života. Může trávit velké množství času s rodinou, přáteli či přítelem/přítelkyní.

Obecně je o nomádech známo, že opravdu ve velkém množství cestují. Každý z nich má ale svůj styl cestování. Často od nich můžete slýchávat pojem, že pracují na dálku.
V dnešní době existuje čím dál tím více firem, které svým zaměstnancům umožňují pracovat na dálku. Výhodou je, že se mnohdy nemusí jednat pouze o nějakou krátkodobou dovolenou. Můžete třeba strávit i tři měsíce v Paříži.
Tihle lidé si ale nemohou vzít například na tři týdny dovolenou. Většina z nich nemůže být offline déle než týden, jelikož za ně jejich práci nikdo neudělá a jak známo, tak klienti rozhodně nepočkají.

.

Nejvíce se nomádství projevuje přes zimní období. Mnoho lidí utíká před zimou radši někam do teplých krajin. Pracování v tropech většinou lidem nedělá takový problém. Sami určitě víte, že když je venku škaredě a do toho navíc zima, že ani vám se nic moc dělat nechce, jelikož se cítíte unaveni. Naopak sluníčko vám dodává tu energii, kterou každý z nás potřebuje.
čokoláda u pc
Bohužel to ale není rozhodně práce pro každého. Rozhodně ale stojí za to, si ji vyzkoušet. Můžete se mnoho zajímavých věcí i přiučit. Není to ale úplně tak jednoduché jak se zdá. Určitě se ale nesmíte bát, protože kdo nic nezkusí, nic nezažije.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, pak určitě neváhejte navštívit https://www.warcon.cz/digitalni-nomadstvi/.

Digitální nomádství
5 (100%)1
.